Rubrika: Akce

Soustředění Bludov 2006 · 14.11.2006 17:34

Od 2.-5.11.2006 jsme se vydali na společné klubové soustředění do Bludova. Bludov byl vybrán záměrně vzhledem k místu konání finále českomoravského poháru družstev, který se konal 4.11.2006 v Zábřehu na Moravě. Účelem bylo samozřejmě potrénovat a vyladit formu před tímto finálovým kláním. K dispozici jsme měli příjemnou chalupu. Abychom přišli na jiné myšlenky, tak jsme mimo hraní šprtce absolvovali i zajímavé exkurze, které jsou již nedílnou součástí našich soustředění. Nečekaný čtvrteční sníh nám překazil plánovanou exkurzi přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, ale návštěva a prohlídka pivovaru Holba v Hanušovicích, ruční papírny ve Velkých Losinách a města Šumperku byla ostatními hráči kvitována s povděkem. Škoda jen, že konečný výsledek finále neodpovídal našim cílům. Nečekaná vysoká porážka s domácími hráči Zábřehu nás odsunula až na třetí místo a malinko nám pokazila jinak velmi příjemné čtyři dny.

Futsal 7/2006 - Komentář "ředitele turnaje" · 7.7.2006 17:51

Po lořském prvním ročníku letního futsalového klání sílily hlasy, že se tato velmi vydařená akce musí za rok konat znovu? Uběhl rok a já musel řešit nepříjemnou otázku koho z přihlášených týmů odmítnout, jelikož jsme chtěli zachovat osvědčený lořský model rozlosování.

Turnaj se odehrál v pohodě a za velkého nasazení všech zúčastněných týmů. O vyšší kvalitě letošního ročníku svěděí vyšší průměr branek (4,66/záp.) a i to, že každý z týmů alespoř jednou zvítězil. Prvenství si odvezli Notoři z Havířova, kteří ač také oslabeni využili toho, že náš domácí tým Bizonů postrádal brankáře. Neobhájili jsme, ale druhé místo je výborné. O vyrovnanosti svěděí i fakt, že 8 bodů, které nám nakonec stačili ke druhému místu, by nám při lořském ročníku nestačilo ani na stupně vítězů! Třetí Šternberk obhájil svoje umístění z prvního ročníku.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat dobrovolným rozhoděím a Daliborovi Kyzlinkovi za rozhodování utkání. Aě se nám na poslední chvíli omluvil rozhoděí, který měl turnaj odpískat, tito dobrovolníci zvládli svoji roli nejlépe jak uměli a přispěli k výborné úrovni turnaje.

Oproti lořskému ročníku se mi podařilo objednat i hezké počasí a tak večerní posezení s následným spaním ve stanech či pod širákem bylo v pohodě. Z reakcí zúčastněných usuzuji, že i pivo, cigára z udírny a grilovaná kuřátka chutnala všem a tak se už teč společně s Vámi těším na třetí ročník turnaje.

Vánoční Motokáry 12/2005 · 14.1.2006 17:35

Závěr roku patřil již po několikáté závodu motokár. Pro šprťácké týmy z Brna a nejbližšího okolí jej pravidelně pořádali brněnští Dragons. 28.12.2005 na tradiění závodní dráze v M-paláci reprezentovali náš klub hned dvě posádky. Zkušenější jezdci Marek Furch a Michal Předešlý doplněni o Leoše Kuju tvořili tým ?A?, který si již ?tradičně? vylosoval poslední místo na startovním roštu (tentokrát to byla šťastná ruka Michalova). Konečný posun na celkové třetí místo za suverénní Draky ?A? a tým Harvey Davidson byl ale velkým úspěchem. V týmu ?B? si motokárové klání osahal Honza Urbánek doplněný o Zdeřka Langa a protože dal Honza Březina tradiěně přednost týmu Mě je to jedno, střídali se na třetím úseku Marek Furch s Leošem Kujou. Ani ti však nepomohli vytáhnout béěko na lepší než sedmé místo. Výsledky však nebyly až tak důležité. Šlo zejména o příjemné setkání přátel na konci sezóny mimo šprtecové stoly. Už teč se naše posádky těší na další ročník.

Vánoční futsal s Dragons · 18.12.2005 17:41

Na sobotu 17.12.2005 jsme v rámci dobrých vztahů s brněnskými týmy uspořádali malý futsalový turnaj. Dragoni přivezli hned dva týmy a jelikož se omluvil tým bohunických Orlů (župní turnaj šprtecu), doplnili počet týmů na čtyři hráči uherčického fotbalového ?áčka?. Byli jsme svědky mnoha pěkných akcí a výkonů za plného nasazení všech zúčastněných. Pozitivně mne velmi zaujal brankářský výkon čerstvého dědka Vaška Pačandy. Už ne tak dobře dopadl Mirek Škorpík, který turnaj skončil se zlomeným malíčkem. Naštěstí pro něj a Dragons je to na ruce, kterou šprtec nehraje. A jak to dopadlo? Náš domácí tým Bizonů opět neponechal nic náhodě a vyhrál všechny tři utkání včetně vyhecovaného derby s uherčickým ?áčkem?, které skončilo druhé.

Po skončení turnaje pokračovala tato rozlučka se sezónou 2005 obědem a přátelským posezením ?Na Radnici?, kteréžto jsme si zpestřili miniturnajem ve stolním fotbalu. Vítězi tohoto klání se stali Lukáš Klement a Jara Frankl jun., kteří ve finále porazili pár Březina-Šlancar, třetí skončili Libor Předešlý a Honza Urbánek.

Vánoční čas si naši hráči zpříjemní ještě tradičním závodem motokár, který pro změnu organizují Dragons. Závod se koná 28.12.2005 v 17h v M-paláci. Náš klub budou reprezentovat Michal Předešlý, Marek Furch a Honza Urbánek.

Soustředění Mohelno 2005 · 10.10.2005 17:41

Od 7.-9.10.2005 jsme se vydali na společné klubové soustředění ladit formu na poslední kolo 1. ligy družstev, které mělo rozhodnout o tom, zda po dlouhých dvanácti letech získáme titul mistrů ČR družstev. Místem soustředění bylo Mohelno, kde jsme si pronajali rodinný dům v centru obce. K dispozici jsme zde měli ubytování pro 12 osob a vhodné zázemí pro kvalitní přípravu. Šprtec se hrál samozřejmě každý den minimálně tři hodiny, ale cílem soustředění bylo i odreagování od všedních povinností. Byl tak čas i na návštěvu extraligového utkání ve Znojmě, na exkurzi pivovaru v Dalešicích (Postřižiny), vodní dílo Dalešice, rozhlednu Babylon v Kramolíně a samozřejmě i na mohelnskou Hadcovou step. Strávili jsme spolu příjemné tři dny a doufám, že se to odrazí i v soutěžích.